4ο Γυμνάσιο Χανίων - 4o Gymnasio Chanion

Video Project

Μαθήματα > Αγγλικά

VIDEO PROJECT

Στο Module 6 του βιβλίου μας υπάρχουν μερικές συνταγές, οι οποίες έδωσαν στην κυρία Κοντοχρήστου την ιδέα να προτείνει σε όσους διαθέτουμε βιντεοκάμερα να φτιάξουμε βιντεάκια μαγειρικής, στην Αγγλική Γλώσσα φυσικά.

Στην αρχή μας φάνηκε λίγο περίπλοκο να «παίξουμε» μια εκπομπή μαγειρικής, αλλά το προσπαθήσαμε και τα καταφέραμε. Το διασκεδάσαμε πολύ, πήραμε τη χαρά της συνεργασίας και διδαχτήκαμε πολλά από την εμπειρία αυτή. Οι γονείς μας μας βοήθησαν και χάρηκαν μαζί μας. Φτιάξαμε 5 βιντεάκια που ενθουσίασαν την καθηγήτριά μας, η οποία και μας βράβευσε γι αυτή μας την προσπάθεια, με τη βοήθεια του συλλόγου γονέων.

ΒΡΑΒΕΙΑ
1ο βραβείο: Γιάννης Παντελάκης, Α3