4ο Γυμνάσιο Χανίων - 4o Gymnasio Chanion

Κύριο Μενού:

Η Ζωή μετά ...το σχολείο

Το περιοδικό μας

Το περιοδικό μας "Η Ζωή μετά ...το σχολείο" εκφράζει την προσπάθεια της συντακτικής ομάδας του σχολείου μας να συμπεριλάβει ποικίλα θέματα που απασχολούν άμεσα την επικαιρότητα, τη ζωή μέσα και έξω από το σχολείο, τις σχέσεις και τα προβλήματα των εφήβων αλλά και θέματα που έχουν να κάνουν με την ιστορία του τόπου μας, τις παραδόσεις, τον τρόπο ζωής των αρχαίων, κ.α.

Αυτό όμως που πραγματικά θέλουε να επιτύχουμε είναι η δημιουργία ενός περιοδικού με άφθονο χιούμορ, διασκεδαστικά και ενδιαφέροντα θέματα, με σκοπό πάντα να αρέσουν και να τραβούν την προσοχή κάθε παιδιού της ηλικίας μας.

Δείτε το 8 τευχος του περιοδικού σε μορφή pdf από εδώ και ως ιστοσελίδα από εδώ

Το 4ο τεύχος του περιοδικού μας πήρε το πρώτο βραβείο στην επιλογή θεμάτων από την εφημερίδα «ΤΑ ΝΕΑ» που διοργανώνει κάθε χρόνο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθητικού Τύπου.
Ακολουθεί φωτογραφία από τη βράβευση.